Facebook
pdsnet.pl

Oferta

Przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę, by zadbać o Ciebie kompleksowo i w pełni odpowiedzieć na Twoje potrzeby. Jako podmiot leczniczy jesteśmy zobligowani do zagwarantowania usług na najwyższym poziomie.

Zapewniamy pomoc w zakresie:

pdsnet.pl
Ortopedia

Aby rozpocząć proces rehabilitacji niezbędne jest uzyskanie diagnozy. Na początek przekażemy Cię w najlepsze ręce naszego lekarza ortopedy. Gdy już rozpoczniemy Twoją rehabilitację, będziemy mieli możliwość konsultacji z lekarzem ortopedą na miejscu.

pdsnet.pl
Rehabilitacja ortopedyczna pourazowa i pooperacyjna

Urazów niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie uniknąć. Gdy jednak zdarzy się, że życie boleśnie Cię doświadczy, nauczymy Cię technik, dzięki którym powrócisz do sprawności. Naszym zadaniem będzie ponownie Cię rozruszać, by ryzyko urazów w przyszłości zredukować do minimum. To niezmiernie ważne, szczególnie jeśli uprawiasz sport amatorsko bądź zawodowo i marzysz by ponownie poświęcić się swojej pasji.

Oto lista urazów, z którymi na co dzień przychodzi nam się zmierzać:

pdsnet.pl
Zespoły bólowe kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowo – krzyżowego

Jeśli choć raz w życiu doświadczyłeś bólu w jednej z tych okolic, lub co gorsza we wszystkich naraz – wiesz, że nie należy to do przyjemności. W tym wypadku nie odkładaj wizyty na potem, nie staraj się „przechodzić bólu”. Zdarza się, że przyczyny takiego bólu mogą być poważne. Równie często zdarza się także, że wystarczy nakarmić ciało porcją ruchu dziennie, by przyniosło to doskonałe rezultaty. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie zestawy ćwiczeń, tak by problem bólu przestał Ciebie dotyczyć.

Najczęściej spotykamy się w swojej pracy z:

pdsnet.pl
Rehabilitacja dziecięca

Dzieci także mają swoje problemy – niestety. Gdy choruje dziecko, choruje cały dom. Otoczymy więc opieką nie tylko dziecko, naszym zadaniem będzie także motywować rodziców. Nie martw się, na szczęście posiadamy kwalifikacje i doświadczenie w terapii z dziećmi. Zajmiemy się Twoją pociechą, by mogła w jak największym stopniu korzystać z życia i zdobywać świat.

Pomożemy Twojemu dziecku, gdy przyszło mu borykać się:

pdsnet.pl
Rehabilitacja neurologiczna dzieci i niemowląt

Rehabilitacja neurologiczna dzieci i niemowląt, które borykają się:

Wiek niemowlęcy kryje w sobie różne zagrożenia. Ich wczesne wykrycie oraz wdrożenie odpowiedniej terapii potrafi zniwelować lub nawet usunąć powstałe problemy. Już poprzez prawidłową pielęgnację można odpowiednio stymulować dziecko w rozwoju. W swojej pracy z najmłodszym pacjentem wykorzystuję metodę NDT Bobath, Trójwymiarową maualna terapię stóp, FITS, PNF, masaż oraz elementy innych metod i technik. Podczas zajęć rodzić dostaje wytyczne oraz wiczenia do domu.

pdsnet.pl
Neurologopedia

Specjalista neurologopeda okaże się niezbędny w przypadku rehabilitacji osób przejawiających zaburzenia mowy, które powstały w wyniku udaru mózgu lub jego urazu. Jego nieoceniona pomoc przyda się także wówczas, gdy Twoje dziecko ma trudności z mówieniem, lub odmawia przyjmowania posiłków z niewyjaśnionych przyczyn, a także gdy zdiagnozowano u niego zaburzenia neurologiczne lub jest wcześniakiem.

pdsnet.pl
Fala uderzeniowa

Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, włączyliśmy do naszej oferty zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej.

Dbając o Twój komfort podczas zabiegów, w naszej pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt renomowanej firmy BTL.

Fala uderzeniowa - źródło i charakterystyka
Fala uderzeniowa jest słyszalną wysokoenergetyczną falą dźwiękową. Występującą w atmosferze na przykład podczas uderzenia pioruna lub kiedy samolot przekracza barierę dźwiękową. W medycynie fali uderzeniowej używa się od 1980 r. kiedy to po raz pierwszy użyto jej do rozbicia kamieni nerkowych. W nowoczesnej terapii leczenia bólu energia fali uderzeniowej jest przekazywana bezpośrednio do bolesnych obszarów ciała co zapewnia skuteczne leczenie.

Jak działa fala uderzeniowa?
Fala uderzeniowa przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do samouzdrowienia. Poprawia metabolizm, polepsza krążenie krwi. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się aż w końcu zostaje wyleczona.

Wskazania do terapii falą uderzeniową obejmują:

 • ból barku, któremu mogą towarzyszyć zwapnienia
 • zapalenie ścięgien mięśni rotatorów stawu barkowego
 • łokieć golfisty i tenisisty
 • zapalenie ścięgna rzepkowego, tzw. kolano skoczka
 • zapalenie ścięgna Achillesa
 • ból biodra
 • ból nadgarstka
 • przewlekły ból szyi i pleców
 • podwyższone napięcie mięśniowe
 • mięśniowo - powięziowe punkty spustowe
 • ostrogę piętową
 • zapalenie powięzi podeszwowej stopy
 • zespół mięśnia piszczelowego przedniego
 • przewlekłe zapalenie przyczepów mięśniowych

pdsnet.pl
Kinesiotaping

Metodę tę wykorzystujemy w celu złagodzenia bólu i zapobiegania powstawania kontuzji. Jest entuzjastycznie odbierana przez naszych pacjentów, którzy bardzo chętnie pozwalają się oklejać. Odpowiednio przyklejony plaster przynosi ulgę w bólu, dbając jednocześnie o prawidłową pracę Twoich mięśni.

pdsnet.pl
Fizykoterapia

Jest wysoce prawdopodobne, że Twoje ciało będzie potrzebowało serii zabiegów fizykoterapii, by móc w pełni odzyskać siły. Nie obawiaj się, ta forma terapii jest całkowicie bezbolesna i w przeciwieństwie do ćwiczeń z fizjoterapeutą będziesz miał chwilę relaksu dla siebie. Odpoczniesz, zbierzesz siły do działania, gdyż wyjątkowo podczas tych zabiegów nie będziemy od Ciebie wymagać aktywności ruchowej!

W Rehafun masz możliwość wspomagania Twojej rehabilitacji:

pdsnet.pl
Cennik